• Slider 17
  • Slider 18
  • Slider 19
  • Slider 20
  • Slider 21

Prignitz z pomysłem

O POMYSŁOMANII piszemy prawie w każdym wydaniu Biuletynu Echo Prignitz, przypominamy, że kreatywność, analiza, myślenie, pomysł jest w firmie w cenie.

Od trzech lat sprawdza się pomysł na POMYSŁOMANIĘ, system tak nazwany, oparty jest na wewnętrznym regulaminie, na podstawie którego każdy pracownik może zgłosić pomysł zmian na stanowisku pracy, opisać go na specjalnym formularzu i zgłosić do oceny komisji, a jeżeli pomysł zyska uznanie, zostanie wdrożony, wtedy racjonalizator, zgodnie z regulaminem,  dostaje nagrodę, która dziś może wynieść nawet 500 zł brutto.

„Dzięki POMYSŁOMANII usprawniamy proces produkcyjny, ale bardzo często wdrażane pomysły dotyczą bezpieczeństwa na stanowiskach pracy, jest to dla mnie szczególnie ważne, bo świadczy o tym, że nasi pracownicy są szczególnie wyczuleni na tym polu. Świadczy także o tym, że systematyczny proces szkoleniowy przynosi efekty, że wszyscy staramy się o to, by w naszej firmie było bezpiecznie, że o bezpieczeństwie myśli nie tylko nadzór” - powiedział dyrektor Maciej Szymczak

W ostatnim czasie w Prignitz wdrożono trzy pomysły, pierwszy z nich to odbojniki wzdłuż ściany hali, które zabezpieczają elewację hali przed uszkodzeniami podczas załadunków i rozładunków.

Drugi pomysł to regały na noże do gilotyn, które nie miały swojego stałego miejsca i jeździły po hali na wózku w zależności  od tego, gdzie ktoś ich potrzebował, dziś wiemy gdzie są, skąd je wziąć i gdzie je zawieźć, proste, nieskomplikowane i praktyczne.

Trzeci....Tym którzy nie pamiętają przypominamy, że wystarczy być spostrzegawczym, kreatywnym, by dostrzec coś, co funkcjonuje, pracuje według nas nie tak jak powinno i pomyśleć, jak to zmienić  na lepsze.

Formularz zgłoszenia pomysłu jest od ubiegłego roku dwujęzyczny, zapraszamy w ten sposób współpracowników ukraińskich do składania propozycji racjonalizatorskich, może jest coś do poprawienia, czego my nie widzimy, a inni zobaczą.

Skrzynka czeka na kolejne pomysły!

Powered by Quick.CMS Created by haiNET